Angii; Tossa se laskelma,joka perustuu että hormonit nousee joka toinen päivä.
1-2 digissä niin virtsassa 25-200
2-3 digissä 200-2000
3+ digissä yli 2000
Jos olet saanut 2-3 15.12 niin ajatellaan et silloin virtsassa oli vaikka 210 niin jatkuu..
17.12=420
19.12=840
21.12=1680
23.12=3360
Eli huomenna olis +3
Mä poistun täältä jollei ihan ihmeitä tapahdu. Hormoni ei lähde nousuun ja yksi testi tehtiin jo negaakin. Luultavimmat vaihtoehdot meillä kätilön mukaan kemiallinen raskaus, tuulimuna tai muu ongelma ja jäämme odottamaan vuodon alkua. Tässä vaiheessa pitäisi jo testin näyttää plussaa kunnolla. Joulun jälkeen tehdään veritesti ja edetään sen antamilla tiedoilla, jos ei vuoto ala itsekseen. Poistun kuitenkin täältä, kun nyt ei enää halua toivoa parasta näillä spekseillä. Tää oli meidän eka yritys tokaa lasta, joten meillä on hyvin aikaa yrittää uudestaan ensi vuoden puolella. Onnellista odotusta kaikille ja yrittäkää olla hermoilematta liikaa!
Onks teillä ollu selkäkipua millä viikoilla? Mulla nyt viime menkkojen alusta laskettuna 5+2, ja digi näytti 2-3,onks se nyt ihan oikein noilla viikoilla.oon ihan ulalla näistä. Selkäsärkyä ollu oikeestaan ihan koko ajan,joka välillä säteilee lonkkaan.
Mulla selläkopua ollut jo lähes oviksesta asti, erityisesti häntäluu kipeä ja välillä säteillyt oik. Pakaraan eli osittain issias tyyppistä vaivaa. Kai ne sidokset siellä löystyy ja aiheuttaa tommosta oiretta
Kiva kuulla että jollain muullakin sama tulos digissä kuin mulla, itelläkin nyt 5+2.
Uutta testiä heti huomis aamuna teen!
Täällä myös häntäluun alue kipuilee. Mulla säteilee vasempaan lonkkaan. Inhottavaa.
En oo ihan varma oviksesta,ehkä 1.12,laskurin mukaan.
Angii tuuhan huomenna kertoon mitä digi näytti :)
Jee! Paras joululahja kun viikot oli tänä aamuna nousseet! ( ja kuvasta huomaa että koiralla karvanlähtöaika :) )
Nyt lopetan testailun ja yritän rauhallisin mielin odotella reilut 2 viikkoa sitä ekaa ultraa
Kiitos! Äippä2015: mulla ovis oli muistaakseni 30.11 (laskurin nukaan) ja eilen tosiaan näytti vielä viikot 2-3. Mutta tuo on varmasti yksilöllistä missä tahdissa hormonit nousee :)
Itsellä nyt nettilaskurin mukaan viikkoja 7+2 ja digi näytti viime viikolla 3+.. kuun alussa näytti 2-3.. oireita ei ole juuri muuta ollu kuin huimausta..väsymystä..toisinaan etovaa oloa..hajuaistikin ihan omasta mielestä suht normaali.. epätietoisuus vaivaa kun eka neuvola vasta 2.1 ja eka lääkäri neuvola 7.1.. onko muilla samoilla viikoilla olevilla yhtä vähän oireita?
Kyllä alkaa vaikuttaa oikein joulujen joululta Verta on havaittavissa,kohtuullisesti
Terveystaloon yritän saada aikaa,kun oma gyne on jo lomalla..Ahdistaa jo ihan hirveästi