Meijänkin pitäs noi aurinkolasit hommata, silmät niin arat pienillä. Vois huomenna käydä kattomassa kun meen kaupungille käymään.
Kotiuduin tänään kotoo reissulta. Mummo ja pappa oli aivan innoissaan kun saivat meijät torstai iltana yövieraiksi. En muistakkaan että olisin oman isän kuullut "lässyttävän", mutta nyt sekin on todistettu! Ihanaa kun näkee uusia piirteitä omissa vanhemmissa.

Oli luksusta kun ei tarvinnut tehä mitään ja pääs valmiiseen pöytään syömään äitin herkkuja.
Mutta oli se ihana palata kotiinkin, oli iskällä kauhee ikävä ku viimeksi torstaina nähtiin.
Mie oon aloittanut antamaan typylle ensivelliä, kun noi unet käyneet kuukauden aikana niin lyhyiksi pätkiksi että ei maito riitä täyttämään pienen mahaa tarpeeksi. Nyt onkin uni pätkät pidentyneet huomattavasti. Aikasemmin mentiin 1-2h pätkissä koko yö ja nyt ollut vellin jälkeen kolme yötä eka pätkät 4-4,5h. Kotona kun saatiin vain ruiskulla velliä ääntä kohti, eilen vaan 40ml. Mutta tänään saatiin pullolla syötettyä (pikkusen tuulettelin) niin meni 60ml. Katotaan vaikuttaako se. Meillä kun niin vaikeeta ollut tuo pullosta syönti, tänään oli eka kerta 1,5 kk että otti pullosta.
Pitää kattoo huoliiko huomenna sitä. Ja nukahtikin ennätys aikaseen, ihan hassua kun tähän aikaan on omaa aikaa. Toivotaan että unille jäi ja että nukkuis pitemmän pätkän.
Meinaa olee aika väsynyt tämä mamma ku kuukaus menty tolla muutaman tunnin unirytmillä.
Noh katotaan miten käy.