@Naavatassun_86 ne mustat pallerot kuvassa ei kaikki oo follikkeleita, voi olla esim verisuonia, ne näyttää helposti vähän samalta.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Kiitos paljon.@Maimai voi hyvinkin olla
Täällä oli ovisplussa testissä tiistaina... Su ja ti jaksettiin
Saapa taas piinailla sitten reilun viikon päästä..
@Kyfiidu en osaa sanoa follikeleiden koosta eri kierron vaiheissa.. ei ole ultrattu mitenkään säännöllisesti..ja kait siinäkin on jotain eroa yksilöittäin.. jos ovisplussa ei osu lähelle lääkärin arviota (testi) niin sit kannattaa käydä vielä uudestaan ultrassa vaikka sun olettaman oviksen aikoihin.Tai sen jälkeen, niin näkevät onko keltarauhanen toiminnassa eli ovis tapahtunut..
Mulla on useimmin ollut ovis kp19 paikkeilla.. letrozolien avulla siirtyi kp14-15..
Nyt näytti plussaa kp13, eli ovis kait sitten kp14-15 onneksi testasin kp12 vaikka ajattelin jo että testaanko vasta kp13 tai 14
Koska välillä aloitin testaamisen jo kp8 ja kerkesin jo turhautua ennen kp16 tikutteluun...
Ja testaaminen iltapäivällä tai illalla on paras, kuten ohjeissakin on... Itse olen testaillut välillä puol kuudelta ja sit vielä nukkumaan mennessä..
Kesän ja alku syksyn aikana testailin viimeistään puoli seiskalta... Nyt testasin puol kympiltä niin tuli noihin samoihin testeihin tosi selkeät viivat, ei jäänyt arvailuille sijaa... Voi toki vaikuttaa se että kävin lymfaterapiassa heti mekkojen jälkeen...
Joillakin on tosi nopea lh huippu.. kuten itsellänikin välillä.. nyt tuli vahvat viivat jo edeltävänä päivänä..ja sit plussan jälkeen vaalenee tai siis muuttuu negaksi heti kuten pitääkin.. yleensä mulla tulee joko negojen jälkeen yks kaks suoraan plussa tai sit kaks päivää nuo vahvat viivat... Toisilla voi vahvistua hiljalleen monta päivää.. ja toki mullakin eri testit näyttää eri lailla... Ja osa ei näytä mitään..siksi oon päätynyt yhteen merkkiin jota ostan.. joten kannattaa etsiä itselle toimiva
Tsemppiä @Kyfiidu oviksen metsästykseen, testit paljastaa kertooko luonnolliset "oireet" oikean ajankohdan.. käsittääkseni monilla ne ei ihan täsmää![]()