Mäki taidan nähdä haalean toisen viivan tuossaNäen tikussa taas aivan haalean, mutta se ei taida kuvasta erottua![]()
Ja iteki oon kaikkien ero valojen alla niitä tikkuja tuijotetellu ja käännelly ja väännelly
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Mäki taidan nähdä haalean toisen viivan tuossaNäen tikussa taas aivan haalean, mutta se ei taida kuvasta erottua![]()
Nyt hirveesti vauvaliimaa matkaan ja toivottavasti kyytiläinen pysyy mukana loppuun saakka!Täällä oon taas testin kanssa. Dpo 13 ja taas näyttää testi plussaa. Toivottavasti tää ei ois taas kemiallinen... tässä kierrossa oon syöny greippejä ovikseen asti, sitte otin vehnänalkioöljykapselit käyttöön. Sitten lisäks eroo tähän kiertoon ollut oireettomuus ja sellanen mielen rauhallisuus. Ei sellasia perus pms oireita mitä yleensä on jotka alkaa heti oviksen jälkeen. Nyt alko rinnat kipeytyyn vasta noin dpo 10 aikoihin ja ihme menkkakivut noin viikkoo ennen ku menkkojen pitäis alkaa. Tänää kävin sit hakeen testejä kun alko epäillyttään juurikin toi oireettomuus.
Noh tässä sitä taas mennään ja toivotaan et tää pysyis matkassa loppuun asti.![]()
IhanaaTäällä oon taas testin kanssa. Dpo 13 ja taas näyttää testi plussaa. Toivottavasti tää ei ois taas kemiallinen... tässä kierrossa oon syöny greippejä ovikseen asti, sitte otin vehnänalkioöljykapselit käyttöön. Sitten lisäks eroo tähän kiertoon ollut oireettomuus ja sellanen mielen rauhallisuus. Ei sellasia perus pms oireita mitä yleensä on jotka alkaa heti oviksen jälkeen. Nyt alko rinnat kipeytyyn vasta noin dpo 10 aikoihin ja ihme menkkakivut noin viikkoo ennen ku menkkojen pitäis alkaa. Tänää kävin sit hakeen testejä kun alko epäillyttään juurikin toi oireettomuus.
Noh tässä sitä taas mennään ja toivotaan et tää pysyis matkassa loppuun asti.![]()
Perjantaina tein ekan testin ja se oli nega. Tai ainakin joutu tihrustaan ja ajattelin kuvitelleeni siinä jonkun viivan varjon. Oon yrittäny olla nyt tällä kertaa testailematta liikaa ettei aiheuttais turhaa stressiä itelleIhanaaolitko testannut aiemmin vai tämä eka?
NäkyyDpo11 ja testinä RFSU Early. Näkeekö muutkin tuossa hailuraa?
Viime kierrossa oli kemiallinen, jossa viiva ei missään vaiheessa vahvistunut. Kovasti siis toivon, että tämä lähtisi nyt vahvistumaan normaalisti. Ylihuomenna uusi testi.
Tuo on oikein fiksu ratkaisu ja itse tein saman päätöksen, kun reilu vuosi sitten raskauduin!Alempi tän päivän testikyllä se vähän ehkä vahvistunu. Aattelin nyt jättää testaamisen tällä kertaa tähän ja mennä päivä kerrallaan. Eipä sillä testaamisella voi vaikuttaa siihen miten asiat menee. Vaikka pieni pelko onkin, että onko tääkin kemiallinen. Nyt mietityttää tää oireettomuus, ei oo yhtää samanlaisia oireita kun noissa kemiallisissa. Olo on jotenkin tosi hyvä ja rauhallinen. Noh ehkä vaan nautin vielä tästä hyvästä olosta, ei voi tietää koska se muuttuu
![]()
Tänään kp25/28. Ovis oli oireiden perusteella kp14, eli tänään jo dpo11.
No tänään testissä ihan kuin näkyisi jotain? Mutta olettaisin että olisi selvempi, muista saanut aina aikaisin selvää haamua... laitan samasta testistä useamman kuvan vähän eri valossa, livenä jos katsoo niin ihan kuin väriäkin olisi!
Viimme viikolla lääkäri näki ultrassa kaksi keltarauhasta, eli kaksoisovulaatio tapahtunut! Tästä innostuneena, meillä ei suvussa kaksosia ja ihan luomu kierto! Mutta varmaan jos olisi kaksi niin viiva olisi jo tummempi... aika haalea edes yhdelle. Silti pidän vielä toivoa yllä
Näkeekö muut edes näissä mitään?![]()
Nään vikassa haamun tai viivan paikan!Noniin. Rfsu 25 miu/ml testi. Dpot 8, 9 ja 10. Kaks ekaa puhtaita negoja, mutta kuvittelen kolmanteen viivanpaikan. Ja joo, liian aikaista testata eikä ees oo herkkä testi. Yritän vaan pitää odotukset realistisina ettei kp1 olis sit liian iso pettymys.
Luonnonvalossa ja lampun alla.
Mun silmään näkyy ihan väriäkin, eli selkeä haamu!View attachment 159068Tiiän ettei näitä pitäis availla, mut silti avasin ja nyt mietin että onko tää vaan tosi räikeä viivanpaikkaMitä muut näkee?
Haamu tai viivanpaikka. Ois kyllä tosi törkee viivanpaikaks.View attachment 159068Tiiän ettei näitä pitäis availla, mut silti avasin ja nyt mietin että onko tää vaan tosi räikeä viivanpaikkaMitä muut näkee?
Minäkin näen haamunTänään kp25/28. Ovis oli oireiden perusteella kp14, eli tänään jo dpo11.
No tänään testissä ihan kuin näkyisi jotain? Mutta olettaisin että olisi selvempi, muista saanut aina aikaisin selvää haamua... laitan samasta testistä useamman kuvan vähän eri valossa, livenä jos katsoo niin ihan kuin väriäkin olisi!
Viimme viikolla lääkäri näki ultrassa kaksi keltarauhasta, eli kaksoisovulaatio tapahtunut! Tästä innostuneena, meillä ei suvussa kaksosia ja ihan luomu kierto! Mutta varmaan jos olisi kaksi niin viiva olisi jo tummempi... aika haalea edes yhdelle. Silti pidän vielä toivoa yllä
Näkeekö muut edes näissä mitään?![]()
Tällaisia oon saanu negakierrossa, mutta ei sitä tiedä yhtään, jos vaikka vahvistuu niin aluks näyttää samalta!View attachment 159068Tiiän ettei näitä pitäis availla, mut silti avasin ja nyt mietin että onko tää vaan tosi räikeä viivanpaikkaMitä muut näkee?