Vaunut

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja Tygrysek
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
T

Tygrysek

Vieras
Kysymys vaunuista.
 
Tuli jonkin aikaa sitten ostettua Jovi Airin yhdistelmät. Koottukin ne jo on mut ainut ongelma mikä eteen tuli, oli se et kun niissä on ne valjaat, niin mihin ihmeeseen tulee kiinnittää lantiovaljaiden toinen pää, se missä on ne metalliset liittimet? Ohjekirjassa ei asiata mitään mainittu ja esikoista odottaessa ei tuo vaunujen kokoaminen oikein ole hanskassa joten en voi itse soveltaa sitä. Vielähän tuo i ole ajankohtanen mutta kun se istuinosa sinne kantokopan alle jää niin olisi mukava kun kaikki olisi kunnossa sitten kun istumaan aletaan...kuitenkaan sitä ei sitten muista et ne valjasosat ei oo kunnolla kiinni. Siis jos vaan tiedätte, niin autatteko ja kerrotte miin ne kiinnitetään. [:D]  K I I T O S ! ! !
 
me ostettiin tänään Trekking- yhdistelmävaunut, tosin käytettynä mutta oli todella hyvä kuntoset. Ei oltu paljoo käytetty niitä ja kyllä näkiki sen. Maksoin vaan 110e ja oli kyl kiva että oli noin hyvä tuuri [:D].
 
Meillä kävi yhtä hyvä tuuri turvaistuimen kanssa. istuin oli yhdellä lapsella ollut ja vain muutaman kerran siinä istunut. turvaistuimesta ja telakasta maksettiin vain 50e. ja vaina kaupasta saat yhtä hyvä kuntoisen.
Meidän tosin oli vaikeempi saada hyvä kuntosia käytettyjä vaunuja kun kummallakin on pituutta ihan jonkin verran niin ei viitsitty mitään "polvi korkeus" mallia ostaa. [:D]
 
No täält ei kyl vastauksia eikä apua tähän juttuun sit saanu!! [:(]
Täytynee yrittää kysellä viisaammilta jostakin muualta.[8|]
 
Ostitko ihan liikkeestä? Jos, niin käy kysäsemässä sieltä? Tai soita, jos ei tosiaan ohjekirjassa mainita.
 
No ihan vaan tiedoksi niin ei tässä kukaan mitään suuttunut ole...Kannattas varmaan googlettaa Jovi Airin vaunut niin tietäsit sitten, tiedä vaikka itsekin haluaisit ko. vaunut [:D]
Liikkeestä ostettu juu..täytynee kävästä sit siellä.
 
meillä kans jovi airit hankittiin, mut ne oli jo liikkeessä valmiiksi koottu.. [;)] eli kannattaa käydä kysymässä sieltä[;)]
 
Hei madonna86 !!
 
No kun kerran teillä on hankittuna kans noi  jovi airit niin olisitko ystävällinen ja katsoisit vanujen alle et mihin / miten ne  valjaat on kiinnitetty sinne? Muuten meilläkin kaikki on noissa kunnossa mut noiden kans sit tuli ongelma et mihin ne pitäs kiinnittää et sitten kun lapsi alkaa istumaan et se pysys kyydissä.
 
Takaisin
Top