Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Mä arvoin pitkään koska haluaisin mennä asap, mutta samalla en haluais ihan kauheeta väliä ekan ja tokan varhaisultran väliin, ja mun on ihan pakko käydä toisen kerran vähän sen jälkeen kun viimeks oli loppunu kehitys (8+3). Nyt päädyttiin varaan Kaunis Odotus aika 7+1 kun siellä oli joku tarjous ja toisen kerran mennään sit luultavasti noin kaks viikkoo siitä.Tekis kauhesti mieli jo varata, mutta en osaa päättää missä kohtaa haluan mennä. Meillä on muuttoja (oma ja esikoisen) just siinä rv 7 alussa ja lopussa ja pelkään huonojen uutisien sotkevan koko kuvion. Ehkä on paras vaan odottaa rv 8 kun on nuo kuviot ohi. Mutta toisaalta sinne on piiitkä aika, sehän on maaliskuuta jo. Yhtään ei helpota, että yksityinen ultrapaikka näkyy uuden kodin ikkunoista.
Onko muita ajankohdan arpojia?
Mä arvoin pitkään koska haluaisin mennä asap, mutta samalla en haluais ihan kauheeta väliä ekan ja tokan varhaisultran väliin, ja mun on ihan pakko käydä toisen kerran vähän sen jälkeen kun viimeks oli loppunu kehitys (8+3). Nyt päädyttiin varaan Kaunis Odotus aika 7+1 kun siellä oli joku tarjous ja toisen kerran mennään sit luultavasti noin kaks viikkoo siitä.
Muistelen lukeneeni jostain, että rv 9 mennessä keskenmenon riski pienenee selvästi, että siinä on joku pieni rajapyykki. Taisi olla isoimmat kehitysharppaukset juuri rv 6-8, jolloin voi mennä jotain isommin pieleen. On mietinnässä kans menisikö silloin rv 9 vielä joko uudestaan tai odottaisi suoraan sinne asti. Mulla on paljastunut kahdesti ultrassa tuulimuna viikolla 7, niin sitten toisaalta haluaisi käydä ajoissa jos ei siellä olekaan ketään, että saisi hoidettua pois.
Meillä ainakin vastas täysin viikkoja ja oli hyvä syke 6+4 varhaisultrassa, silti kaks viikkoa myöhemmin lakkas kehitysMä ymmärsin joskus erään gynen puheesta, et jos tyyliin 7.viikolla todetaan viikkoja vastaava alkio jolla sydän lyö, niin keskenmenoriski tipahtaa ihan jonnekin pariin prosenttiin, et siinä mielessä ei oo juuri väliä käykö rv 7 vai rv 9. Toki aina joku osuu siihen pariinkin prosenttiin, joille käy kurjasti. Mut yleensä kai jos todetaan sitten myöhemmin kkm niin alkio ei ehkä ihan oo viikkoja vastannut aiemminkaan.. mut tiedä näistä.
Voi miten kurja kuulla teidän kokemuksestaMeillä ainakin vastas täysin viikkoja ja oli hyvä syke 6+4 varhaisultrassa, silti kaks viikkoa myöhemmin lakkas kehitysmitä nyt oon aika paljon keskenmenokeskusteluja lukenu niin monilla on kkm tapahtunu nimenomaan rv8. Mutta ei oo tarkotus tällä pelotella tai muuta, tietysti todennäköisyys sille että käy huonosti on pieni tossa kohtaa joka tapauksessa.