Nub-teoria

Vargynja

Admin
Staff member
Administrator
Helmikuiset 2021
Nub-teorian mukaan sukupuolen voi määrittää jo nt-ultrassa genitaalikyhmyn asennon perusteella. Voit lukea aiheesta lisää täältä.

Teillä on ensimmäisillä ehkä nt-ultra jo tehty ja muillakin jo nurkan takana. :smiling-eyes: Kiinnostaako teitä sukupuolen määrittäminen kyseisen teorian avulla? Katsotteko ultrakuvia sillä silmällä?
 
Kiinnostaa! Yritin ultrakuvasta tätä tiirailla, mutta en kyllä ottanut selville sitten lainkaan :tears: Odotan siis kärsivällisesti rakenneultraan.
 
Kiinnostaa, mutta NT-ultrassa ei nähty kyllä vilahdustakaan koko kyhmystä ainakaan sivuprofiilissa, että olisi voinut jotain päätellä
 
Kiinnosti. NT ultrassa näin pystytapin (ei siis ollut reisiluu) . Lääkäri totesi pienen olevan maha alaspäin eli pystyys johtui kuulemma maanvetovoimasta. NIPT tulosten myötä vetovoima-arvoitus myös ratkeaa.
 
Takaisin
Top