Hämmentävää :O

  • Ketjun aloittaja Ketjun aloittaja piiuskainen
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
P

piiuskainen

Vieras
Sain joulukuussa keskenmenon 6+3. Siitä asti ollaan oltu ilman ehkäisyä uuden raskauden toivossa..Varsinaisesti ei olla mitään yrittämällä yritetty, mutta vähintään kerran viikossa ollaan oltu.. No nyt kävi näin, että menkat loppui viime viikolla(olivat mielestäni täysin normaalit ja vuoto melko normaalia).. Menkkojen jälkeen ihme jomotukset munasarjoissa ja kohdussa kuitenkin jatkuivat ja tissit aavistuksen arat edelleen.. no teinpä testin heti maanantaina ja se oli nega.. no tänään tulikin haamu(todella haalea sellainen).. :o voiko tää olla mahollista? mulla on aina ollu epäsäännöllinen kierto ja ovulaatiohan on voinu olla viime kierrossa myöhempäänkin.. mut voiko se olla esim. pari päivää ennen menkkojen alkua? Voinko oikeesti olla raskaana kuukautistenkin jälkeen? Huomenna lääkärille aika, mut mietityttää vaan onko kenelläkään kokemusta vastaavasta? Tuli mieleen varhainen keskenmenokin, mutta mutta mutta... ? Olo on hämmentynyt..
 
Mitäs siellä lääkärillä selvis? Kiinnostaa kuulla, vaikka omaa kokemusta asiasta ei ole. Se on vaan jännä, miten se kroppa voi hämätä ja toimia ihan odottamattomastikin.
 
Minulla oli keskenmeno marraskuussa 2013, sen jälkeen ei olla varsinaisesti yritetty mutta negaa on ollut tässä jo monta kuukautta, mutta yritystä on. Saa nähdä josko kesällä tärppää paremmin. :) Haamu tuntemuksia tuntuu välillä. Rinnat oli arat yhdessä vaiheessa ja munasarjoissa nippailuja.

Sent from my LG-E610 using Vau Foorumi mobile app
 
Takaisin
Top